mobil menu
turbosu tamiri   ara

Turbo tamiri ne kadar sürer?

Turbo tamiri ne kadar sürer? Son yıllarda üretilmekte olan araçlardaki en önemli öğelerden bir tanesi şüphesiz ki turbo. Bu alandaki teknolojinin gelişmesi ile beraber artık neredeyse her marka bu teknolojiyi kullanmaya başladı. Ve bu sayede de araçlarda istenilen yüksek performansı elde etmek de çok daha mümkün bir hale gelmeyi başarıyor. Oldukça hassas bir sisteme sahip olan turbo, temelde çeşitli parçalardan meydana gelmekte olan pervane sistemidir. Aşırı ısınma, soğutma sistemi arızası gibi pek çok farklı etkenden dolayı turboda arıza ortaya çıkar. Ortaya çıkan arızanın sebebi ile alakalı ne kadar fazla bilgi sahibi olunursa, turbo tamiri ne kadar sürer sorusunun yanıtı da o kadar iyi bir şekilde verilmiş olur.

Turbo Tamirinin Aşamaları Nelerdir?

Kendi içinde bir sisteme sahip olan turbo ile alakalı ortaya çıkan sorunların giderilmesi adına ilk aşamada sorunun doğru şekilde belirlenmesinin önemi son derece büyüktür. Dolayısıyla turbo tamir süresi diye araştırma yapılırken tek bir cevap almak ne yazık ki pek de mümkün değildir. Tamir işlemi esnasında ilk olarak turbodaki her bir parça çıkartılarak temizlik ve bakım işlemleri için ayrılır. Turbadaki egzoz salyangozlarının üstünde birikmiş olan kurumların temizliği gerçekleştirilir. Yağ kapağı şaft, kompresör pervanesi, gövde gibi turboda yer alan diğer parçalar hassas kumlama makinesi ve kimyasal temizleyiciler ile temizlenir. Turbo yağı, yağ filtresi ve hava filtresi ise değiştirilir.

Turbo sistemi içerisinde bulunan sekman, oring ve burç gibi iç parçalarda meydana gelmiş olan arızaya bağlı olarak orijinal parça ile değişim işlemi yapılır. Bu aşamada işlemi yapan kişilerin deneyimi son derece önemlidir. Turbo tamiri ne kadar sürer sorusu hakkında araştırma yaparken ilk olarak dikkat edilecek detay, sorunun nerede ve ne kadar büyük boyutta olduğudur. İçeride yer alan parçalarda meydana gelen arızanın belirlenmesinden sonra bu parçalar çıkartılarak yerlerine orijinal yeni parçaların takılması işlemi yapılır. Gerçekleştirilecek olan işlem kolay gibi görülse de kendi içinde büyük bir öneme sahiptir.

Turbo tamir süresi

En ufak bir detayın dahi üzerinde durulmaması sonucunda yapılacak olan tamir işlemi ne yazık ki istenilen sonuçların elde edilmesi mümkün olmaz. İlk başta aracın turbosu sorunsuzca çalışıyor gibi görülse de kısa bir zaman geçmesinin ardından tekrardan arıza meydana gelebilecektir. Bunun olmaması adına araç sahiplerinin yalnızca turbo tamiri ne kadar sürüyor? sorusuna yanıt aranmaması gerekiyor. Aynı zamanda turbo tamiri esnasında orijinal parça kullanılıp kullanılmayacağı ve daha sonrasında parçaların çalışmasının test edilip edilmediği gibi detaylara dikkat edilmelidir. Çünkü yapılacak olan tamir işlemi sonrasında yalnızca değişimi yapılan parçanın değil tüm parçaların çalışma değerlerinin kontrol edilmesi ve en doğru çalışma ayarlarına getirilmesi gerekmektedir. Turbo tamirinin yapılmasından sonra saplama, conta ve somun takımları da paketlenir ve işlemler tamamlanır.
** Yazı 21.08.2022 tarihinde eklendi ve 1801 defa okundu. [ Blog HEPSİ ]
cheap jordans|wholesale air max|wholesale jordans|wholesale jewelry
konya turbo tamiri ne kadar

Kaliteli işcilik ve güvenilir hizmetler sunan, Emin Turbo başta Konya olmak üzere civardaki tüm iller için bir telefon kadar yakınınızda! Karaman, Aksaray, Niğde, Afyon, Isparta, Antalya, Ankara, Konya

Takip Edin:
turbo tamiri facebook turbo bakımı turbo tamiri instagram
İletişim bilgileri
yetkili numarası 0 555 229 96 72
yetkili mail info (et) turbotamirfiyati.com
yetkili adresi Fatih Mah. Yeni Sanayi Cd.

No: 122 Selçuklu / KONYA

© 2022 Emin TURBO KONYA / Selçuklu • Gizlilik politikasıTurbo TamiriSitemapGoogle xhtml css alexa    Web Tasarım | SEO