mobil menu
turbosu tamiri   ara

Turbo tamir edilir mi?

Turbo tamir edilir mi? Günümüzde araçların büyük bir kısmında yer alan turbo, çok daha yüksek performans sunması ve çevre dostu olmasından dolayı çok fazla araç sahibi tarafından araçta tercih edilmeye başlamış durumda. Turbo kullanımı, çok ufak detayları içerisinde barındıran bir durum olsa da kimi zaman kullanıcılar turbo arızaları ile karşı karşıya kalabiliyor. Turbo tamir edilebilir mi? sorusuna yanıt arayan kişilerin ilk aşamada turbodaki arıza belirtilerini bilmesi; sorunun daha fazla büyümesini engeller. Turboda ses problemi başta olmak üzere turbonun yağ kaçırması, aşırı oranda yağ tüketimi, eksoz milinin hasar alması, eksoz tarafından yağ kaçırması, aracın gücünün yetersiz kalmaya başlaması gibi belirtiler çoğu zaman turbo arızası ile kendini göstermektedir. Birçok kişi bu durumda yalnızca turboyu değiştirerek sorunun çözülebileceğini düşünür. Lakin kimi zaman turboda arızanın oluşmasına sebep olan şey aracın farklı bir bölgesindeki arızadan kaynaklı olabilir. Yani bu durumda turbo değişse dahi kısa bir süre sonrasında tekrardan farklı arızalar kendini göstermeye başlar.

Turbo Tamirinde Neler Yapılır?

Revizyon işlemine nazaran turbo tamiri nasıl yapılır? sorusuna yanıt aramak ise bu aşamada çok daha başarılı sonuçların ortaya çıkmasını sağlar. Çünkü bu sayede ilk olarak turbo çıkartılarak dikkatlice temizlenir. İç ve dış parçalarındaki detaylı temizlik sonrasında turbodaki tüm parçalar ayrıntılı şekilde incelenir. Bu inceleme sırasında eğer ki araçtaki sorun yalnızca turbo kaynaklı değilse bunun da ortaya çıkartılması çok daha mümkün hale gelir.

Turbonun her bir parçasının incelenmesi esnasında orijinal ölçü değerinde olmayan ya değiştirilir ya da farklı uygulamalar kullanılarak standarttaki çalışma prensibine getirilir. Turbonun şaft ve emme pervanesi dinamik balans ayarına alındıktan sonra katriç şekilde toplanır. Tüm yüksek devirlik turbolara ait katriçler, balans makinesi ile test edilir. Yani turbo tamir edilir mi sorusunun cevabı için aslında turbonun her bir detayı ile alakalı gerekli olan tüm adımların eksiksiz şekilde atılması sağlanır. Atılan bu doğru adımlar ile beraber turbonun yenisi ile birebir hale getirilmesi son derece olasıdır.

Araç sahiplerinin turbo tamir edilir mi? sorusuna alacakları yanıt sonrasında dikkat etmeleri gereken bir diğer önemli cevap ise tamir işlemini kime yaptırmaları gerektiğidir. Oldukça hassas ve önemli bir yapıya sahip olan turbo ile alakalı tamir işlemlerini mutlaka alanında uzman olan isimlerin yapması gerekir. Aksi halde turbo tamir edilmek istenirken, sorunlar giderilmediği gibi daha farklı sorunların da ortaya çıkmasına sebebiyet verilebilir. Bu durumun meydana gelmesini engellemek adına mutlaka her marka ve modeldeki araçlarda bulunan turbolar konusunda deneyimli isimler ile iletişime geçilmelidir. Böylece yalnızca turbonun tamir ve bakım işlemleri eksiksiz şekilde yerine getirilmeyecektir. Aynı zamanda çok daha uzun süre çalışması adına gerekli olan tüm adımlar da atılmış olacaktır.
** Yazı 21.08.2022 tarihinde eklendi ve 1170 defa okundu. [ Blog HEPSİ ]
cheap jordans|wholesale air max|wholesale jordans|wholesale jewelry
konya turbo tamiri ne kadar

Kaliteli işcilik ve güvenilir hizmetler sunan, Emin Turbo başta Konya olmak üzere civardaki tüm iller için bir telefon kadar yakınınızda! Karaman, Aksaray, Niğde, Afyon, Isparta, Antalya, Ankara, Konya

Takip Edin:
turbo tamiri facebook turbo bakımı turbo tamiri instagram
İletişim bilgileri
yetkili numarası 0 555 229 96 72
yetkili mail info (et) turbotamirfiyati.com
yetkili adresi Fatih Mah. Yeni Sanayi Cd.

No: 122 Selçuklu / KONYA

© 2022 Emin TURBO KONYA / Selçuklu • Gizlilik politikasıTurbo TamiriSitemapGoogle xhtml css alexa    Web Tasarım | SEO